zoom_out_map

Filter v šachte

Filter na dažďovú vodu pred nádržou

Rozmery:
Výška: 51,5 cm
Priemer poklopu: 35 cm
Priemer tela: 33 cm
Rozdiel medzi výškou prítoku a odtoku: 31 cm
Hmotnosť: 3,5 kg
Pre jeden alebo dva prítoky DN110 a strechy do 300m2.
125,00 €
S DPH
Množstvo

  Investujete do kvality!

Nádrže majú Slovenské technické posúdenie SK TP 20/0029, pre ich použite podľa ISO 75 0905.

  Dodacia doba

Dodacia doba na objednávku je maximálne 10 prac. dní.

  Nakupujete bezpečne

Bezpečná platba prevodom na účet alebo v hotovosti pri prevzatí.

  Stále si nie ste istý?

Ak máte stále nejasnosti o produkte či jeho použití, kontaktujte nás prosím.

Filter umiestnený v šachte

  • Odporúčaný pre strechy do 300m2.
  • Veľkosť filtračného oka 0,9mm.
    Filter je v samonosnej šachte s poklopom.
    Pri hlbšom uložení potrubia je možné
    filter predĺžiť nástavcom.
  • Nečistoty sú zachytávané vo vyberateľnom koši.
Možnosti zapojenia a použitia
Na filtri sú pripravené 4 pripojovacie kusy umožňujúce jednoduché napojenie na potrubie 
priemeru DN 110, ktoré sú z výroby zaslepené.
1. spôsob: Pripojenie jedného potrubia hore + odtok dole. V tomto prípade bude vždy 
prefiltrovaná všetka voda pritekajúca do filtra.
2. spôsob: Pripojenie oboch potrubí v hornej časti, kedy jedno funguje ako prítok a druhé
ako bezpečnostný prepad v prípade preplnenia filtra + odtok dole.
Účinnosť filtra je v tomto prípade 95%. 3. spôsob: Pripojenie oboch potrubí hore, pričom sú obe strany využívané ako prítok
z odkvapového zvodu. V tomto variante použite obe odtokové rúrky, ktoré môžete za filtrom spojiť
do jedného s minimálnym priemerom DN125.
Inštalácia a čistenie:
Filter pripojte na potrubie s dažďovou vodou v zemi pred nádržou. Pokiaľ na filter pripojíte 
2 prívodné potrubia, odporúčame využiť oba odtokové potrubia na zachovanie prietočnosti.
Poklop filtra by mal končiť zároveň s oPodrobný popis Odporúčaný pre strechy do 300m2. Veľkosť filtračného oka 0,9mm. Filter je v samonosnej šachte s poklopom. Pri hlbšom uložení potrubia je možné filter predĺžiť nástavcom. Nečistoty sú zachytávané vo vyberateľnom koši. Filtráciou dažďovej vody ešte pred akumuláciou v nádrží dosiahnete jej vyššiu kvalitu a dlhšiu trvanlivosť. Zrážky stekajúce priamo do nádrže ju totiž postupne zanášajú biologickými nečistotami (ihličie, lístie, mach...). Tie v nádrží zahnívajú, skracujú trvanlivosť vody a spôsobujú jej nepríjemný zápach a zafarbenie. Filtráciou zrážkovej vody eliminujete možnosť upchatia čerpadla. Možnosti pripojenia a použitia Na filtri sú pripravené 4 pripojovacie kusy umožňujúce jednoduché napojenie na potrubie priemeru DN 110, ktoré sú z výroby zaslepené. Ak chcete dodať filter plne pripravený na napojenie, radi Vám zadarmo požadované záslepky odstránime. 1. spôsob: Pripojenie jedného potrubia hore + odtok dole. V tomto prípade bude vždy prefiltrovaná všetka voda pritekajúca do filtra. 2. spôsob: Pripojenie oboch potrubí v hornej časti, kedy jedno funguje ako prítok a druhé ako bezpečnostný prepad v prípade preplnenia filtra + odtok dole. Účinnosť filtra je v tomto prípade 95%. 3. spôsob: Pripojenie oboch potrubí hore, pričom sú obe strany využívané ako prítok z odkvapového zvodu. V tomto variante použite obe odtokové rúrky, ktoré môžete za filtrom spojiť do jedného s minimálnym priemerom DN125. Inštalácia a čistenie: Filter pripojte na potrubie s dažďovou vodou v zemi pred nádržou. Pokiaľ na filter pripojíte 2 prívodné potrubia, odporúčame využiť oba odtokové potrubia na zachovanie prietočnosti. Poklop filtra by mal končiť zároveň s okolitým terénom alebo nad jeho úrovňou. Ak vedie potrubie hlbšie v zemi, využite nástavce na predĺženie časti filtra pod poklopom. Nástavce sa vyrábajú vo výške 20cm a 40cm a sú vzájomne kombinovateľné. Pri čistení odskrutkujte zaisťovacie skrutky v poklope, vyberte filtračný kôš a prepláchnite ho prúdom čistej vody. Nepoužívajte tlakové čističe, filtračný kôš by mohli poškodil. Po umytí koša ho vložte späť do tela filtra a poklop zaistite oceľovými skrutkami. Frekvenciu čistenia vykonávajte podľa znečistenia filtračného koša, odporúčame aspoň raz za 3 mesiace alebo po prudkom daždi. Znečistený filtračný kôš znižuje prietočnosť filtra.kolitým terénom alebo nad jeho úrovňou.
Ak vedie potrubie hlbšie v zemi, využite nástavce na predĺženie časti filtra pod poklopom.
Nástavce sa vyrábajú vo výške 20cm a 40cm a sú vzájomne kombinovateľné. Pri čistení odskrutkujte zaisťovacie skrutky v poklope, vyberte filtračný kôš a prepláchnite ho prúdom
čistej vody. Nepoužívajte tlakové čističe, filtračný kôš by mohli poškodil. Po umytí koša ho vložte späť
do tela filtra a poklop zaistite oceľovými skrutkami. Frekvenciu čistenia vykonávajte podľa znečistenia
filtračného koša, odporúčame aspoň raz za 3 mesiace alebo po prudkom daždi. Znečistený filtračný
kôš znižuje prietočnosť filtra.

Špecifické referencie