V zmysle predpisov EÚ sú webové stránky využívajúce cookies povinné informovať návštevníkov o účele a spôsobe ich použitia. Vzhľadom k tomu je potrebné získať súhlas používateľov týchto webových stránok s ukladaním cookies do pamäte ich koncového zariadenia (napr. na pevný disk počítača). Podľa zákona SR č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách (§ 55 odsek 5.) je možné za súhlas používateľa s ukladaním cookies považovať aj príslušné nastavenie webového prehliadača, umožňujúce ich ukladanie do pamäte koncového zariadenia.

Technológia cookies je používaná takmer všetkými webovými stránkami, pričom predstavuje malé, neškodné textové súbory, ukladané webovou stránkou do vášho zariadenia využitého na prehliadanie internetu.

Aké súbory cookies používa naša stránka?

Cookies pre službu Google Analytics

Zhromažďujú anonymné štatistické údaje o tom, ako návštevníci webových stránok používajú tieto stránky. Tieto údaje slúžia k analýze počtu návštevníkov stránok, podstránok, ktoré návštevníci na stránke navštívili, využitých zariadení, typov prehliadačov, IP adries v anonymizovanej podobe atď..

 

Google AdWords

Webová stránka požíva súbory cookies aj na reklamné účely a remarketing, pomáhajú vyhodnocovať a zobrazovať relevantnú reklamu návštevníkom stránok, po ich odchode z týchto stránok. Takéto reklamy sa môžu zobrazovať napríklad vo výsledkoch vyhľadávania Google, či na iných stránkach využívajúcich reklamný program AdSense.

Ako ich zablokovať?

Cookies služby Google Analytics

Je možné ich odmietnuť nainštalovaním a spustením pluginu Google Analytics Opt-on Browser Add-on , navrhnutého pre prehliadače Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, či Safari.  

 

Režim inkognito a zrušenie javascript

V režime inkognito sa neukladajú žiadne súbory cookies.

Druhou možnosťou je zakázať javascript. Ukladanie cookies si je možné zakázať aj v samotnom prehliadači,  alebo pomocou bezplatného softvéru ako je napríklad CCleaner.

Ich ukladaniu je možné predchádzať aj pravidelným vymazávaním priamo v nastaveniach prehliadača. V prípade vlastníctva Google účtu je možné súbory odmietnuť na stránke Nastavenie reklám Google (Ads Settings) v položke Opt-Out Settings.

 

POZOR: Zmazaním cookies je možné stratiť niektoré nastavenie pre webové stránky, uložené heslá a pod.